​Szanowny użytkowniku,

jesteśmy świadomi tego, że każda osoba odwiedzająca naszą stronę powinna posiadać możliwość dostosowania jej do własnej percepcji.

Projektując nowy system strony zadbaliśmy o to, aby każdy z czytelników mógł korzystać z niego bez większych barier technicznych.

Jak dostosować stronę do własnych potrzeb?

Przede wszystkim zachęcamy do korzystania z modułu „Dostosuj”. Jest on widoczny cały czas po lewej stronie przy krawędzi ekranu. Reprezentuje go następująca ikona:

Po kliknięciu w ikonę otrzymasz szereg różnorodnych funkcji pozwalających na dostosowanie strony.

Możesz:

  • powiększyć/zmniejszyć czcionkę
  • zmienić kontrast aż na trzy różne sposoby
  • włączyć tryb nocny celem ochrony oczu
  • włączyć lupę w różnych rozmiarach
  • podkreślić odnośniki
  • podkreślić nagłówki
  • użyć czcionki zwiększającej czytelność
  • zastosować czcionkę dla dyslektyków
  • powiększyć i zmienić kolor kursora
  • zablokować wszystkie animacje

Dodatkowo, strona potrafi dostosować swój rozmiar do różnych rozmiarów ekranów. Każdy element strony internetowej powinien być czytelny i dostępny bez względu na zastosowany ekran.

Nasze obrazki i odnośniki wyposażyliśmy w tekst alternatywny. Dzięki temu, programy czytające stronę (stosowane przez osoby niewidome lub słabowidzące) nie będą miały problemu z odczytaniem treści artykułów.

Skróciliśmy do minimum czas wczytywania strony głównej aby oszczędzać transfer danych, a także ograniczyć komplikcje w przypadku użytkowników ze słabszą przepustowością łącza.

Zadbaliśmy o czytelną strukturę strony, intuicyjną nawigację oraz spójną ścieżkę dostępu do każdego elementu strony.

Nasze podstrony zbudowane są z wykorzystaniem systemu przyjaznych linków. Ułatwi to udostępnianie naszej treści i zapisywanie wybranych artykułów.

Zależy nam też na poprawności merytorycznej. Przy każdym artykule udostępniamy funkcjonalność pozwalającą na zgłoszenie błędów merytorycznych. Nasi redaktorzy zweryfikują informacje 
i poprawią zgłoszony materiał. Wystarczy klliknąć w poniższy przycisk przy wybranym artykule.

Pamiętaj – jeżeli jakikolwiek z elementów strony będzie dla Ciebie niedostępny, możesz poprosić o udostępnienie wersji alternatywnej pod wskazanym adresem e-mail: danuta.nowakowska@czerwonak.pl. Wskaż dokładnie, który element jest dla Ciebie nieczytelny oraz (o ile to możliwe) prześlij link do podstrony zawierającej ten element.

Życzymy przyjemnych doświadczeń w użytkowaniu naszej strony!

Zespół redaktorów portalu Urzędu Gminy Czerwonak