Podczas koncertów plenerowych zorganizowanych w ramach Dni Gminy Czerwonak, w sobotę 25 maja, ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody w konkursie filmowym #KładkaŁączy. Konkurs organizowały wspólnie: gmina Czerwonak, gmina Suchy Las, miasto Poznań, Powiat Poznański i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Zadanie konkursowe było proste, ale wymagające od uczestników kreatywności i odwiedzenia wszystkich 3 samorządów otaczających kładkę pieszo-rowerową w Owińskach: gminy Czerwonak, gminy Suchy Las i miasta Poznania. Należało nakręcić i zmontować film, w którym pokazane zostaną atrakcje turystyczne ze wszystkich tych miejsc oraz kładka pieszo-rowerowa w Owińskach, oznaczyć wszystkich współorganizatorów i dodać #KładkaŁączy.

Kładka w Owińskach łączy w sposób rzeczywisty, ale też symboliczny - połączyła brzegi Warty, połączyła 3 samorządy (nie tylko komunikacyjnie), połączyła przeszłość z teraźniejszością - bo w miejscu, w którym powstała przed laty funkcjonowała przeprawa promowa. Przede wszystkim jednak, kładka w Owińskach łączy ludzi - jest miejscem spotkań, wydarzeń kulturalnych i sportowych, ważnym punktem wycieczek turystycznych czy spacerów, a także - wycieczek rowerowych. Na kładce w ubiegłym roku odbył się nawet ślub, którego udzielił Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak.

Te wiele funkcji kładki w Owińskach we wspaniały sposób zaprezentowane zostało w większości filmów zgłoszonych do konkursu filmowego #KładkaŁączy. Jednocześnie filmy były niezwykle różnorodne - również filmy, które zostały nagrodzone diametralnie się od siebie różnią. Film, który zajął 1. miejsce w przyjemny dla oka sposób prezentuje atrakcje gmin Czerwonak i Suchy Las oraz miasta Poznania - na najwyższym poziomie (w przenośni i dosłownie, bo nakręcony został za pomocą drona). Jego autorem jest Maciej Sroczyński, który prowadzi na Instagramie profil Droneager. Miejsce drugie zajął Marcin Pawlik, prowadzący na Instagramie profil MarcinElosm będący profilem opowiadającym m.in. o podróżach. Film konkursowy autora to prawdziwa podróż z przewodnikiem po wartych odwiedzenia miejscach, a po jego obejrzeniu chce się wskoczyć na rower i wyruszyć na wycieczkę.
Trzecią nagrodę otrzymała Magdalena Ciślak-Józefiak, której instagramowy profil to POWAB_pracownia. Film autorki upamiętnia chwile spędzone w rodzinnym gronie i przepełniony jest ciepłem i radością płynącą ze wspólnego czasu.
Każdy z nagrodzonych filmów jest inny, ale wszystkie w wyjątkowy sposób realizują założenia konkursu i pokazują, że kładka w Owińskach naprawdę łączy. Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych filmów na profilach autorów oraz profilu czerwonakzobaczwiecej_ na Instagramie.

Poniżej linki do zwycięskich filmów:
1. miejsce: Maciej Sroczyński, profil Droneager: https://www.instagram.com/reel/C6cBNWcq2QR/?igsh=MXRsYzY3bjlpczh4Yg%3D%3D
2. miejsce: Marcin Pawlik, profil MarcinElos: https://www.instagram.com/reel/C6eMIUMoavq/?igsh=MTV6c3A2bWJnc3hnbg%3D%3D
3. miejsce: Magdalena Ciślak-Józefiak: https://www.instagram.com/reel/C680hHoIHgN/?igsh=bndsb2NtMmVsNnZo