22 stycznia swoją premierę miały gminne jasełka. Ale nazwanie niedzielnego wydarzenia jasełkami to stanowczo za mało! Niemal 170 aktorów, w tym cztery chóry, owieczki – dzieci, człowiek-gwiazda i diablice tańczące do muzyki rozrywkowej. Widowisko zachwyciło zarówno małych, jak i dużych odbiorców. Publiczność wypełniła salę po brzegi!

 

Wydarzenie objęte patronatem honorowym wójta gminy Czerwonak to efekt ciężkiej pracy wszystkich grup i zespołów zaangażowanych w realizację. Celowo podjęliśmy się realizacji projektu kulturalnego integrującego wiele grup społecznych. Było to dla nas oczywiste - tradycja bożonardzeniowa mówi przecież właśnie o tym – o budowaniu relacji i byciu razem – zauważa Daria Malinowska z Wydziału Promocji i Rozwoju. I rzeczywiście, w widowisku udział wzięły zarówno dzieci, jak i seniorzy, zaśpiewały dziewczęta ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla dzieci Niewidomych w Owińsakch, zagrały przedszkolaki z dwóch przedszkoli z terenu gminy – publicznego i niepublicznego, wystąpili rodzice, nauczyciele, trzy chóry oraz podopieczni Fundacji „Pora na nas”.

Koordynację nad projektem objęło Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii w Kicinie. Za reżyserię i scenariusz odpowiadały panie: Ewa Włodarczak oraz Karolina Strzelczyk.

Widowisko było ucztą zarówno dla oczu, jak i uszu – uwagę przykuwały dekoracje i rekwizyty oraz  szczegółowe stroje ale przede wszystkim dopracowana choreografia wraz z występem baletowym. Oprawę muzyczną uświetniły występy aż czterech chórów: Kicińskiego Chóru Kameralnego działającego pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury Sokół pod dyrygenturą Antoniny Pedrycz oraz chórów: Małe Paradiso Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Poznaniu, „Kosy” Fundacji Rozwoju Miasta Poznania oraz rodziców i seniorów - pod dyrygenturą Karoliny Piotrowskiej – Sobczak. Publiczność zachwyciło również wykonanie kolędy „Cicha noc” przez podopieczne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla dzieci Niewidomych w Owińsakch.

Wójt gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak w podziękowaniu zaznaczył, że widowisko było źródłem wielu wzruszeń a zarazem jest przykładem, promowanego ostatnimi czasy w gminie Czerwonak hasła: CZERWONAK ŁĄCZY.