„Zostań architektem natury”
Mamy dla Ciebie challenge!
W 3 godziny zbuduj żywą konstrukcję wierzbową większą niż Ty, która zostanie z nami na lata.
Bez użycia betonu, gwoździ czy kleju!
Jak to jest możliwe? Przyjdź i przekonaj się sam!
Kogo zapraszamy? Młodzież w wieku 13 – 19 lat z terenu Gminy Czerwonak. Doświadczenie nie jest potrzebne, wszystkiego się nauczysz na miejscu!
Kiedy i gdzie? 24 maja przy kładce pieszo-rowerowej w Owińskach. I grupa 9:00-12:00; II grupa 13:00-16:00.
Czego potrzebujemy? Twoich chęci, ciekawości, dobrego humoru i zaangażowania!
Czego będziesz używał/a? Zapewne łopaty i siły swoich mięśni
Co zyskasz? Tytuł architekta i opiekuna natury. Będziesz mógł obserwować jak żyje i rośnie to co zbudujesz.
Nowość na Twój Insta czy TikTok! Zrób reelsa i zyskaj lajki za coś nietypowego.
Dowiesz się o idei żywej architektury, fizjologii i wymaganiach siedliskowych wierzby, odbędziesz wizję terenową i zidentyfikujesz optymalne miejsca na budowę. Zrobisz wykop pod konstrukcję, zasadzisz żywokoły wierzbowe, zrobisz mocowania i dowiesz się jak pielęgnować to co zrobiłeś/łaś.
Warsztaty są bezpłatne. Zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia oraz wodę do picia. Liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenie prześlij na adres mailowy: rowne.moce@gmail.com W zgłoszeniu podaj nam swoje imię i nazwisko, ile masz lat, do której szkoły chodzisz, w której miejscowości mieszkasz, które warsztaty Cię interesują te rano czy te popołudniu.*
Pamiętaj jeśli jesteś niepełnoletni niezbędna będzie zgoda Twoich rodziców lub opiekunów prawnych do udziału w warsztatach. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod adresem mailowym rowne.moce@gmail.com
Dla dociekliwych, nieprzekonanych szczegółowy opis wydarzenia:
Zbiórka młodzieży w miejscu sadzenia wierzb.
Warsztaty są ukierunkowane na podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży z Gminy Czerwonak, zawierają też zobowiązanie młodzieży do wspólnego dbania o zasadzone drzewa. Uczestnikom warsztatu zostanie nadany tytuł architektów natury i opiekunów samodzielnie zrobionej żywej konstrukcji a ich imiona zostaną uwiecznione na tabliczce znamionowej stworzonej konstrukcji.
Warsztaty przeprowadzi Łukasz Antonowicz - technik grafiki warsztatowej, inżynier architekt krajobrazu, prowadzi autorskie studio architektury krajobrazu OLES. członek Fundacji Zielona Barć, sternik Statku Kultury, edukator w/na Rzecznym Uniwersytecie Ludowym.
Jeżeli zastanawiacie się dlaczego takie świetne warsztaty są bezpłatne, to spieszymy tłumaczyć!
Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz we współpracy z LGD Trakt Piastów.